Raudan poistoon kaivovedestä suodatinpatruunarunko Watman BB 20 1″ ja suodatinpatruuna Watman RFFE-20 BB
Watman raudanpoistosuodatin sopii humusvapaan kaivoveden suodattamiseen pienille / pienehköille vesimäärille. Watman RFFE-20 BB raudanpoistopatruunalle veden suositeltu virtaama 15 – 20 l/min tai vähemmän ja mikäli vesi sisältää saostunutta rautaa (ruostetta), suosittelemme erillistä kiintoaineen poistoa. Watman BB 20 1″ suodatinpatruunarungon jatkuva sallittu käyttöpaine on 6,2 bar, korkein sallittu käyttölämpötila 38 °C ja tyypillinen virtaama puhtaalla patruunalla jopa 10 m3/h.
Suodatinpatruunarunko Watman BB 20 1″
- Jatkuva sallittu käyttöpaine suodatinpatruunarungolle on 6,2 bar
- Korkein sallittu käyttölämpötila suodatinpatruunarungolle on 38 °C ja tyypillinen virtaama puhtaalla patruunalla jopa 10 m3/h
- Mitat: kokonaiskorkeus on 610mm ja halkaisija 190mm
- Yhdekoko 1″
- LVI-nro: 13757
- Tutustu lisää täältä
Raudanpoisto suodatinpatruuna Watman RFFE-20 BB
- Sopii humusvapaalle kaivovedelle
- Suodatinpatruuna poistaa rautaa ja mangaania pienistä/pienehköistä vesimääristä
- Suositeltu virtaama suodatinpatruunalle 15 – 20 l/min tai vähemmän
- Mikäli vesi sisältää saostunutta rautaa (ruostetta), suosittelemme erillistä kiintoaineen poistoa (FP3 9-3/4″ tai AB 20″/BB 20″).
- Suodatinpatruunan laskennallinen kapasiteetti (= vaihtoväli), kun rautapitoisuus on alle 3 mg/l, on 50 – 150 m3 ja maksimissaan kaksi vuotta
- LVI-nro: 13819
- Tutustu lisää täältä
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.